Menu Close

Pedagogės gilino žinias apie S. Kneipo sveikatinimo metodą tarptautinėje konferencijoje

Rugsėjo 23-24 dienomis lopšelio-darželio priešmokyklinio ugdymo mokytoja Inga Mockienė, judesio korekcijos specialistė Rita Milašiūtė ir logopedė Zita Šernienė dalyvavo Birštone vykusioje tarptautinėje praktinėje konferencijoje „Sebastiano Kneipo sveikatinimo metodo pritaikomumas švietimo sistemoje – iššūkiai, patirtys ir sprendimai“.

Pranešimus skaitė medicinos mokslų daktarė, natūralios medicinos gydytoja Estijoje ir Baltijos šalyse, sveikatingumo centro „Loodus“ Bioclinicum vadovė Natalija Trofimova (Estija); sveikatos pedagogė pagal S. Kneipo metodiką, Kneipo mentorė, gamtos ir kraštovaizdžio gidė Mechthild Funke (Vokietija), sveikatos pedagogė-praktikė, fitoterapeutė, gydytojo padėjėja Barbara Skarupke (Vokietija), sveikatos pedagogė ir trenerė pagal S. Kneipo metodiką, Kneipas – vaikams konsultantė Liudmila Pokvytytė (Lietuva); Talino „Arbu“ vaikų darželio direktorė Alvina Maasik (Estija); „Mother Tongue/ Russkulturecenter Modurmal“ vadovė, pedagogė-praktikė Ludmila Zadorozhnya, (Islandija); Sertifikuota miško maudynių gidė, miško terapijos ir edukacijos centro steigėja ir vadovė Mila Monk (Lietuva); Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokyklos direktorė, ekonomikos ir verslo vadybos magistrė (Švietimo lyderystės programa) Aušra Baliukynaitė; Vilniaus darželio „Spygliukas“ direktorė Rasa Andrejeva; Jurbarko „Ąžuoliukas“ mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, programos eTwinning ambasadorė Lietuvoje, švietimo vadybos magistrė Snieguolė Mažeikienė. Praktinius užsiėmimus vedė gamtos istorijos fotografė ir videografė Monika Pociūtė, Kauno choreografų asociacijos „Terpsichorė“ vadovas, Lietuvos dainų švenčių vyr. baletmeisterio asistentas Edgaras Šnipaitis.

Konferencijos dalyviai kalbėjo apie būtiną švietimo bendruomenės transformaciją fizinės ir psichinės sveikatos link, apie vaikų emocinį ugdymą įvairialypėje aplinkoje, apie gydymą ir grūdinimąsi vandeniu, apie miško terapiją, kaip tvarią sveikatingumo praktiką, miško augalų ir vaistažolių poveikį organizmui ištisus metus. Praktiniuose užsiėmimuose mankštinosi pagal S. Kneipą, mokėsi fototerapijos technikų, šokio judesių praktikos, kaip vidinės energijos ir resursų išlaisvinimo, dalyvavo ekskursijoje tyliuoju elektromobiliu po Birštoną.

Mūsų lopšelyje-darželyje Sebastiano Kneipo sveikatinimo metodą nuo šių metų pradžios taiko priešmokyklinio ugdymo mokytoja Inga Mockienė ir judesio korekcijos specialistė Rita Milašiūtė. Ši terapija ypač aktuali  dabar, kai padidėjo sergamumas peršalimo ir kitomis ligomis. Ji apima penkis elementus: vandenį, mitybą, judėjimą, vaistažoles ir harmoningą gyvenimo tvarką. Ugdytinių tėvai palaiko naują iniciatyvą, o vaikai patiria teigiamų emocijų ir kartu mokosi puoselėti savo sveikatą.