Menu Close

ŽIBINTŲ ŠVENTĖ

Metų laikai – vienu ilgiausių ritmų, kuriuos sąmoningai patiriame per gamtoje vykstančius procesus metų laikų kaitos metu. Kasmetinės šventės mūsų, Valdorfo pedagogikos elementus taikančiame lopšelyje-darželyje vyksta pagal metų laikus.

Lapkričio 11 d., minint šv. Martyno dieną,  lopšelyje-darželyje buvo švenčiama Žibintų šventė.

Šventasis Martynas buvo riteris, pasidalijęs savo apsiaustą su vargšu elgeta ir iki šiol pasirodęs kaip užuojautos ir noro aukotis pavyzdys. Gailestingumo šviesą, kurią šv. Martynas įneša į mūsų gyvenimus, simbolizuoja žibintai Žibintų šventėje. Jie tamsoje, vėju ir oru neša mažą, jautrią uždegtos žvakės, lyg žvaigždės liepsnelę į pasaulį.  Ši šviesa suteikia mums jėgų išgyventi vis tamsėjančiu metu. Kiekvienas, kuris savo viduje randa šviesos kibirkštį, patiria jos šildantį, jaudinantį poveikį, turi galimybę pažvelgti į save, priešintis vidinei tamsai. Spindinčios žvaigždės įvaizdis, kurį įtraukiame į savo širdį, vėl ir vėl sutinkamas vaike. Žvaigždės šviečia aukštai, mes šviečiame čia.

Vaikai, savo pagamintais žibintais, šviesdami kelią sau ir draugui, dainuodami ieškojo nykštukų vaišių. Tamsos paslaptis, šviečiančios žibintų liepsnelės ir atrastos nykštukų dovanėlės, kiekvienam vaikui padovanojo daug džiaugsmo ir šypsenų.