Menu Close

Mes kartu kuriame gėrį

Projektas – Pagalba vaikams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių, mažinant jų socialinę atskirtį ir įtraukiant į sveikatinimo procesą.
Projektą vykdo Rima Lomsargienė – visuomenės sveikatos specialistė, Rasa Milašauskienė – specialioji pedagogė/logopedė,  Rita Milašiūtė – judesio korekcijos mokytoja/kineziterapeutė,  Zita Šernienė, logopedė/logoterapeutė.

Kiekvienais metais į ugdymo įstaigas ateina vis daugiau vaikų, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių. Gyvename informacinių technologijų amžiuje, tad privalu pripažinti šių vaikų išskirtines savybes. Vaikai atsiriboja nuo realios aplinkos, grimzta į virtualią erdvę, mažai judėdami, nebendraudami, ir nesidomi juos supančia aplinka. Labai svarbus tėvų požiūris į savo vaikus. Projekto metu tėvai galės labiau pažinti savo atžalas, stebėti savo vaiko savijautą ir elgesį įvairių veiklų metu. Kartu dalyvaujant projekto veiklose gebės priimti vaiką, tokį, koks jis yra. Atvirai ir nuoširdžiai bendradarbiaudami su pedagogais ir specialistais, prisidės prie vaiko saugumo pojūčio formavimo. Išvykos, veiklos kartu teigiamai veiks visos šeimos sveikatinimo, vidinės darnos ir bendravimo kokybę.
Projekto veiklų tikslas – vaikų, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių, ugdymas bei sveikatos stiprinimas, įtraukiant kuo daugiau tėvų, pedagogų, specialistų.
Veiklų priemonės – išvyka (garsinė ir vaizdo medžiaga, žaidimai), įvairios edukacinės veiklos gamtoje ir lopšelyje-darželyje, paskaitos tėvams (Šilutės rajono Visuomenės sveikatos biuro paskaitos. Kalbėsime apie sveikos ir subalansuotos mitybos įpročius, diskutuosime apie judėjimo, sportavimo, judėjimo ir fizinio aktyvumo naudą).

Pirmoji edukacinė veikla – išvyka vyko Rambyno regioniniame parke ,,Pamatyk, patirk, pasidaryk”:


Pasivaikščiojimas „ Linksmai keliauk ir pažink Rambyno kalną“. Vaikai klausėsi pasakojimo apie Rambyno kalną, tradicines šventes, kopė į kalną, žaidė žaidimus.
Edukacinė veikla lankytojų centre „Pažink-pajusk-pasidaryk“. Vaikai kartu su tėvais susipažino su Rambyno regioninio parko simboliais ir jų reikšmėmis, pasigamino pakabučių iš spalvoto modelino, kuriuose pavaizdavo parko arba savo sugalvotus simbolius.