SVEIKIAU GYVENTI, DAUGIAU SPORTUOTI IR AKTYVIAI ILSĖTIS – TAIP  ŠILUTĖS LOPŠELIO-DARŽELIO ŽIBUTĖ“ VAIKAI PASITIKO RUGSĖJĮ

Lietuvos tautinis olimpinis komitetas inicijuoja akciją „Aktyvus rugsėjis 2017“, skirtą bendrojo ugdymo mokyklų ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenių stiprinimui ir aktyvumo skatinimui. Fizinis aktyvumas ir sportas yra puikios priemonės, kurių pagalba galima kurti sveiką ir tvarią bendruomenę.
Šia akcija siekiama skatinti sėkmingai pradėti naujuosius aktyvius mokslo metus. Fizinio aktyvumo ir sporto pagalba gali būti palaikoma socialinė gerovė ir gebėjimai, stiprinama bendruomenė, ryšiai su šeima, draugais ir bendraamžiais. Tai pat reguliaraus fizinio aktyvumo pagalba galima pasiekti geresnių akademinių rezultatų ir didinti atsparumą stresui. Tai laikas, kuomet mokinius galima įtraukti į mokyklos ar bendruomenės renginius, skatinant bendrauti ir bendradarbiauti, skirtingoms kartoms kurti tarpusavio supratimą.

Lopšelio-darželio „Žibutė“ bendruomenė rudenį pasitiko dalyvaudama Lietuvos tautinio olimpinio komiteto akcijoje „Aktyvus rugsėjis 2017“, kurios tikslas – paskatinti visus sportuoti, rūpintis savo fizine sveikata ir ugdyti tokius olimpinius idealus, kaip solidarumas, draugiškumas ir pagarba.
Judėjimas skatina bendrystę, laisvę ir pagerina savijautą, tad vaikai džiaugsmingai dalyvavo bendrose mankštose, šoko, žygiavo. O Valdorfo pedagogikos grupės vaikai, dalyvaudami akcijos projekte „Noriu tave pažinti“, žygiavo į Šilutės l/d „Pušelę“ susipažinti su bendraamžiais ir kartu pažaisti. Vaikai draugiškai rungtyniavo įvairiose estafetėse, susipažino ir net pasikalbėjo. Štai vaikų mintys apie draugystę ir sportą: „Draugą turėti yra gera, todėl, kad jis yra geras“ , „Sportuoti reikia, kad būtum stiprus“, „ Reikia daug bėgioti ir žaisti“, „Su draugu smagu žaisti“, „Draugas padeda, kai skauda“ ir t.t.
Fizinis aktyvumas yra svarbus visais žmogaus amžiaus tarpsniais ne tik ligų profilaktikai, sveikatai stiprinti ir fiziškai tobulėti. Mokslinių tyrimų duomenys rodo, kad dauguma vaikų juda mažai. O būtent nuolatinis judėjimas padeda jiems vystytis. Todėl svarbu vaikus nuo mažų dienų skatinti būti fiziškai aktyviais. Fizinė veikla stimuliuoja viso organizmo gyvybinę veiklą, teigiamai veikia visas raumenų grupes, formuoja naujus motorinius įgūdžius, lavina jėgą, greitumą, ištvermę, vikrumą, koordinaciją, pusiausvyrą. Judant daugiau sunaudojama energijos, dėl to sumažėja vaikų nutukimo pavojus, gerėja nuotaika ir miegas, mažėja nerimas ir dirglumas. „Vaikai, nepatirdami judėjimo džiaugsmo ir negalėdami psichologiškai „išsikrauti“, tampa pasyvūs ir abejingi, prastėja imlumas informacijai, tokiems vaikams sunku susikaupti. Nejudėjimas – šiuolaikinių vaikų sveikatos rykštė“ – teigia Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, organizuodamas akciją „Apibėk mokyklą“. Todėl ir mūsų darželio bendruomenė rugsėjo 25 – spalio 6 dienomis, visi kartu, vyresni ir mažieji darželio vaikučiai,  darbuotojai, tėvai, kiekvieną dieną bėgo arba žygiavo aplink darželio pastatą 10-15 minučių. Ir net kelios lietingos dienos šiuo atveju buvo tik privalumas, o ne kiūtis. Nes visiems laukti kol nustos lyti ir išbėgti į lauką buvo smagiausios akimirkos. Vaikai džiūgaudavo: „Mums pavyko savo ratus apibėgti“, „Mes šiandieną žygiavome lyg kareiviai su guminiais batais, oh buvo smagu“ ir t. t.
Vaikai, pabuvę lauke, atsipalaiduoja, geriau jaučiasi. Daugumai patinka bėgioti. Į grupes, kartu su pedagogais, sugrįždavo žvalesni, linksmesni ir aktyvesni.

Judesio korekcijos mokytoja metodininkė Rita Milašiūtė